Gazeteye ilan

Gazeteye ilan’da “45.yıl” Ankara – İstanbul – İzmir – Adana – Antalya

Web sayfamız; genel olarak gazete ilanı’nın ne olduğu hakkında detaylı açıklamalar, ilan çeşitleri, ilan verme yolları, ilan ücretlendirmeleri hakkında bilgi bulabileceğiniz şekilde hazırlanmıştır eğer sizde gazeteye ilan vermek istiyorum diyorsanız aşağıda verilen bilgiler mutlaka işinize yarayacaktır.

Gazete ilanı nedir, ne işe yarar,

Gazeteler; temel olarak bayi satışı geliri yanı sıra daha çok;  ana sayfa logo yanında kullanılan kutu reklamlardan, arka kapakta yer alan ürün reklamlarına, iç sayfalarda kullanılan firma ya da mamul ilanlarından, mevzuata yönelik genel kurul, bilanço, çet raporu ilanlarına, sosyal ilan sayfalarında yer verilen vefat, teşekkür, taziye ilanlarına, seri ilan sayfalarında yayınlanan eleman’dan, satılık emlak ve vasıta ilanlarına, ders ilanlarından, kayıp ilanlarına, insan kaynakları sayfalarında basılan iş ilanlarından bayilik ilanlarına kadar çok geniş yelpazede sıralanabilen ilan ve reklam gelirleri ile varlıklarını sürdürebilmektedirler.

Gazete ilanları kimi zaman günlük sosyal veya ekonomik hayatta ihtiyari olarak rol alırken, kimi zaman zaruriyetten dolayı yayınlanmaktadırlar. Şöyleki kayıp, zayi ilanları çoğu zaman tedbir maksadı olsada kimi zamanlarda kanuni zorunluluk olarak verilmekte, eleman ilanları ise ihtiyaç duyulan iş gücüne bir an evvel kavuşma maksadı ile fiili mecburiyetten, araç satış ya da kiralık emlak, satılık konut ilanları ekonomik sebepler dolayısı ile verilen ilanlar olarak örneklendirilebilir.

Gazete ilan çeşitleri;

Seri ilanlar; iş ilanlarından, duyuru ilanlarına, kayıp ilanlarından, vasıta ilanlarına, emlak ilanlarından, deniz araçları satış ilanlarına, nakliyeci ilanlarından ders ilanlarına kadar küçük ilanlar adı ile de anılan ilanlardır, yayınlanacak bölge için kelime fiyatı belli olup, kelime sayısı ve yayın gün sayısının çarpılması ile fiyat hesabı yapılmaktadır. Türkiye genelinde veya bölgesel olarak  yayınlanabilmektedir.

Çerçeveli ilanlar; çeşitleri aşağıda sayılacak olan bu tür ilanlar İstanbul baskısı, Ankara baskısı, İzmir baskısı, Akdeniz baskısı, Ege baskısı, Çukurova baskısı yayınlanabileceği gibi ülke genelinde yani Türkiye baskısı veya Kıbrıs ya da Avrupa baskısı olarak yayınlanabilmektedir, ilanlar mutlaka çerçeveli formatta yayınlanır, fiyatlamalar yayınlanacak bölge için st/cm fiyatı belli olup, kapladığı alan üzerinden ve renk durumuna göre yapılmaktadır.

 • Sosyal ilanlar; Doktorlara teşekkür için verilen ilanlardan tutun, vefat ilanlarına, mevlit ilanlarından, anma ya da teşekkür ilanlarına kadar başsağlığı, doğum, acı kayıp, taziye ilanları şeklinde sıralanabilecek ilanlardır.
 • İnsan kaynakları ilanları; iş – eleman ilanları yanı sıra taşeronluk, bayilik, seminer ve eğitim ilanları başlıklarında sıralanabilecek hafta içi her gün seri ilanlar içerisinde ya da yalnızca pazar günleri ek içerisinde yayınlanan ilanlardır.
 • Ürün – firma reklamları; marka, kampanya, organizasyon ilanları olarak sıralanabilecek reklamlar olarak sıralanabilecek görsel zenginliği üst düzeyde olan ilanlardır.
 • Mevzuat ilanları; sendika, federasyon, şirket, vakıf ya da derneklerin verdikleri bilanço, kar zarar, genel kurul, çet raporu, kamu oyu duyurusu tarzında sayılabilecek yasal mevzuat gereği verilen ilanlar olarak sıralanabilir.

* Ebatlı ilanlarda tasarım, dizgi, mizanpaj hizmeti ajansımız tarafından ücretsiz verilmektedir.

Gazete ilanı vermede en kısa yol;

 • İlan metninizi doğru hazırlayın, (az  sayıda kelime kullanarak ilanı okuyacak kişilerin azami anlam çıkarmasını sağlayın)
 • Gazete ilan metninizi faks, email, telefon aracılığı ile (düşündüğünüz gazete, ilan sayfası, uygun sütun başlığı ve baskı bölgesinide belirlemiş olarak) ilan servisine iletin,
 • İlan servisi operatörlerinden ilan ücreti ve ilan yayın sayısını öğrenerek, uygun görmeniz halinde yayınlanması için onaylayın,

dilerseniz telefon numaranızı gönderin biz sizi arayalım, ilan metninizi hazırlayalım, uygun gazete ve kampanyaları önerelim, size yalnızca ödemesini gerçekleştirmek kalsın.

Gazete ilan vermek için iletişim numaralarımız;

İlanlarınızı yukarıda saydığımız şekillerde iletebileceğiniz gibi çağrı mekezimize Türkiye’nin her moktasından 444 45 26 numaralı hattı arayarak veya İstanbul avrupa yakası : 0212 275 73 23İstanbul anadolu yakası: 0216 352 00 15 – Ankara: 0312 215 21 31 – İzmir: 0232 483 44 34 – Adana: 0322 359 87 71 – Antalya: 0242 243 89 82 – Bursa: 0224 255 84 86 – Trabzon: 0462 321 65 83 numaralı telefonları arayarak da ulaşabilir yine  irtibat – iletişim telefon numaralarımızı arayarak ilan reklam hakkında her konuda bilgiye ulaşabilirsiniz.

İlan verirken gazete tercihi nasıl yapılır?

İlan merkezimiz, ulusal gazeteler ve mahalli ölçekte yayın yapan yerel gazetelere ilan verebilme yetkisindedir, ilan ve reklamlar hemen hemen her gazetede göze çarpmakla beraber de traj yönü ve ilan / sayfa sayıları dikkate alındığında verilere göre sıralama aşağıdaki şekilde olacaktır.

 • Hürriyet seri ilanlar,  Hürriyet İK (İnsan Kaynakları), Hürriyet emlak gazeteleri,
 • Sabah sarı sayfalar, Sabah işte insan,
 • Posta seri ilanlar,
 • Milliyet seri ilanlar,
 • Star seri ilanlar,
 • Yeni Asır seri ilanlar,
 • HaberTürk seri ilanlar,
 • Cumhuriyet seri ilanlar,
 • Yeni Şafak seri ilanlar olarak sıralanabilmektedir.

Gazete ilanları saat kaça kadar verilir ?

İlan taleplerinizi en etkili gazete ilan – seri ilan sayfalarında, en cazip kampanya, en uygun fiyatlarla verebileceğiniz ilan ajansımız hafta içi ve cumartesi 08.00-24.00 saatlerinde ve pazar günleri 08.30 – 24.00 arası hizmetinizdedir.

Gazete ilan ücretleri nasıl ödenir ?

İlan ödemeleri ilan yayınından önce yapılmalıdır, ödemeler banka havalesi – PTT havalesi gerçekleştirilerek,  veya kredi kartı (VİSA) ile yapılabilir.

Gazete ilan fiyatları; Gazetelerin günlük tirajları ile eş değer şekilde artış veya azalma göstermesinin yanı sıra bir de vereceğiniz ilanın boyutuna göre farklılıklar göstermektedir.