Hürriyet İlan

GAZETE & İNTERNET İLAN SERVİSİ

Gazete ilanı nasıl verilir?

 • Gazete ilanı aşağıda sayılan şekillerde verebilirsiniz.
 • Türkiyenin her yerinden 444 45 26 numaralı telefon aracılığı ile ilanarınızı telefon üzerinden yazdırabilir,
 • Gazetelerin Resmi İlan Servisi olan ilan merkezimize [email protected] adresine e-posta gönderebilir,
 • WhatsApp üzerinden ilan ve ilanla alakalı fotoğraf paylaşabilir,
 • Dilerseniz aşağıdaki form aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

Gazete ilanı nasıl verilir sorusuna yukarıda cevap verdikten sonra,  genel olarak gazete ilanı’nın ne olduğu hakkında detaylı açıklamalar, ilan çeşitleri, ilan verme yolları, ilan ücretlendirmeleri hakkında bilgi bulabileceğiniz şekilde hazırlanmıştır eğer sizde gazeteye ilan vermek istiyorum diyorsanız aşağıda verilen bilgiler mutlaka işinize yarayacaktır.

Gazete ilanı nedir, ne işe yarar,

Gazeteler; temel olarak bayi satışı geliri yanı sıra daha çok;  ana sayfa logo yanında kullanılan kutu reklamlardan, arka kapakta yer alan ürün reklamlarına, iç sayfalarda kullanılan firma ya da mamul ilanlarından, mevzuata yönelik genel kurul, bilanço, çet raporu ilanlarına, sosyal ilan sayfalarında yer verilen vefat, teşekkür, taziye ilanlarına, seri ilan sayfalarında yayınlanan eleman’dan, satılık emlak ve vasıta ilanlarına, ders ilanlarından, kayıp ilanlarına, insan kaynakları sayfalarında basılan iş ilanlarından bayilik ilanlarına kadar çok geniş yelpazede sıralanabilen ilan ve reklam gelirleri ile varlıklarını sürdürebilmektedirler.

Gazete ilanları kimi zaman günlük sosyal veya ekonomik hayatta ihtiyari olarak rol alırken, kimi zaman zaruriyetten dolayı yayınlanmaktadırlar. Şöyleki kayıp, zayi ilanları çoğu zaman tedbir maksadı olsada kimi zamanlarda kanuni zorunluluk olarak verilmekte, eleman ilanları ise ihtiyaç duyulan iş gücüne bir an evvel kavuşma maksadı ile fiili mecburiyetten, araç satış ya da kiralık emlak, satılık konut ilanları ekonomik sebepler dolayısı ile verilen ilanlar olarak örneklendirilebilir.

Gazete ilanı nasıl yazılır?

Seri ilanlar; iş ilanlarından, duyuru ilanlarına, kayıp ilanlarından, vasıta ilanlarına, emlak ilanlarından, deniz araçları satış ilanlarına, nakliyeci ilanlarından ders ilanlarına kadar küçük ilanlar adı ile de anılan ilanlardır, yayınlanacak bölge için kelime fiyatı belli olup, kelime sayısı ve yayın gün sayısının çarpılması ile fiyat hesabı yapılmaktadır. Türkiye genelinde veya bölgesel olarak  yayınlanabilmektedir.

Çerçeveli ilanlar; çeşitleri aşağıda sayılacak olan bu tür ilanlar İstanbul baskısı, Ankara baskısı, İzmir baskısı, Akdeniz baskısı, Ege baskısı, Çukurova baskısı yayınlanabileceği gibi ülke genelinde yani Türkiye baskısı veya Kıbrıs ya da Avrupa baskısı olarak yayınlanabilmektedir, ilanlar mutlaka çerçeveli formatta yayınlanır, fiyatlamalar yayınlanacak bölge için st/cm fiyatı belli olup, kapladığı alan üzerinden ve renk durumuna göre yapılmaktadır.

Vefat İlanı nasıl verilir?

Vefat teşekkür başsağlığı anma ilanları için Sosyal İlanlar sayfasını ziyaret edbilirsiniz.

 • Sosyal ilanlar; Doktorlara teşekkür için verilen ilanlardan tutun, vefat ilanlarına, mevlit ilanlarından, anma ya da teşekkür ilanlarına kadar başsağlığı, doğum, acı kayıp, taziye ilanları şeklinde sıralanabilecek ilanlardır.

Elaman İlanı nasıl verilir?

 • İş – eleman ilanları; iş – eleman ilanları yanı sıra taşeronluk, bayilik, seminer ve eğitim ilanları başlıklarında sıralanabilecek hafta içi her gün seri ilanlar içerisinde ya da yalnızca pazar günleri ek içerisinde yayınlanan ilanlardır.
 • Ürün – firma reklamları; marka, kampanya, organizasyon ilanları olarak sıralanabilecek reklamlar olarak sıralanabilecek görsel zenginliği üst düzeyde olan ilanlardır.
 • Mevzuat ilanları; sendika, federasyon, şirket, vakıf ya da derneklerin verdikleri bilanço, kar zarar, genel kurul, çet raporu, kamu oyu duyurusu tarzında sayılabilecek yasal mevzuat gereği verilen ilanlar olarak sıralanabilir.

* Ebatlı ilanlarda tasarım, dizgi, mizanpaj hizmeti ajansımız tarafından ücretsiz verilmektedir.

Gazeteye  ilan vermek istiyorum

 • İlan metninizi doğru hazırlayın, (az  sayıda kelime kullanarak ilanı okuyacak kişilerin azami anlam çıkarmasını sağlayın)
 • Gazete ilan metninizi WhatsApp, email, telefon aracılığı ile (düşündüğünüz gazete, ilan sayfası, uygun sütun başlığı ve baskı bölgesinide belirlemiş olarak) ilan servisine iletin,
 • İlan servisi operatörlerinden ilan ücreti ve ilan yayın sayısını öğrenerek, uygun görmeniz halinde yayınlanması için onaylayın,

dilerseniz telefon numaranızı gönderin biz sizi arayalım, ilan metninizi hazırlayalım, uygun gazete ve kampanyaları önerelim, size yalnızca ödemesini gerçekleştirmek kalsın.

Gazeteye nasıl  ilan verilir;

İlanlarınızı yukarıda saydığımız şekillerde iletebileceğiniz gibi çağrı mekezimize Türkiye’nin her moktasından 444 45 26 numaralı hattı arayarak veya İstanbul avrupa yakası : 0212 275 73 23İstanbul anadolu yakası: 0216 352 00 15 – Ankara: 0312 215 21 31 – İzmir: 0232 483 44 34 – Adana: 0322 359 87 71 – Antalya: 0242 243 89 82 – Bursa: 0224 255 84 86 – Trabzon: 0462 321 65 83 numaralı telefonları arayarak da ulaşabilir yine  irtibat – iletişim telefon numaralarımızı arayarak ilan reklam hakkında her konuda bilgiye ulaşabilirsiniz.

İlan verirken gazete tercihi nasıl yapılır?

İlan merkezimiz, ulusal gazeteler ve mahalli ölçekte yayın yapan yerel gazetelere ilan verebilme yetkisindedir, ilan ve reklamlar hemen hemen her gazetede göze çarpmakla beraber de traj yönü ve ilan / sayfa sayıları dikkate alındığında verilere göre sıralama aşağıdaki şekilde olacaktır.

 • Hürriyet gazetesi ilan ve seri ilan sayfaları,
 • Sabah sarı sayfalar & ilan sayfaları
 • Posta seri ilanlar & ilan sayfaları
 • Sözcü ilan sayfaları,
 • Cumhuriyet ilan sayfaları

Gazete ilanları saat kaça kadar verilir ?

İlan geçiş saatleri gazetelere ve baskı bölgelerine göre 14.00 – 18.00 arası yapılmakta olup mevsimsel koşullara göre de değişmektedir.

İlan taleplerinizi en etkili gazete ilan – seri ilan sayfalarında, en cazip kampanya, en uygun fiyatlarla verebileceğiniz ilan ajansımız hafta içi ve cumartesi 08.00-24.00 saatlerinde ve pazar günleri 08.30 – 24.00 arası hizmetinizdedir.

Gazete ilan ücretleri nasıl ödenir ?

İlan ödemeleri ilan yayınından önce yapılmalıdır, ödemeler banka havalesi – PTT havalesi gerçekleştirilerek,  veya kredi kartı (VİSA) ile yapılabilir.

Gazete ilan fiyatları; Gazetelerin günlük tirajları ile eş değer şekilde artış veya azalma göstermesinin yanı sıra bir de vereceğiniz ilanın boyutuna göre farklılıklar göstermektedir.